TC Kimlik No İle SSK Gün Sorgulama Hizmet Dökümü
TC Kimlik No İle SSK Gün Sorgulama Hizmet Dökümü

SGK TC Kimlik No İle Hizmet Dökümü Sorgulama

Bugün internetin aracılığı ve Sosyal Güvenlik Kurumunun internet hizmetini geliştirmesi ile milyonlarca sigortalı, işlemlerinin büyük bir çoğunluğunu internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu hizmetin gelişmesi ve bazı durumlarda zorunlu hale getirilmesiyle vakitten ve 5 dakikalık işlemler için saatlerce SGK kurumlarında sıra bekleme derdinden insanları kurtarmıştır. Özellikle sigorta sorgulama işlemlerinde, SGK tc ile sigorta sorgulama işlemleri bunlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Vatandaşlar;

 • Primlerinin durumlarını,
 • Yatıp yatmadığını,
 • Yattıysa hangi dönemlerde yattığını,
 • Sigortalının giriş tarihleri,

gibi birçok konuyu merak etmektedirler. Bunun için SGK’nın bünyesinde resmi web adresi üzerinden SGK sigorta sorgulama tc no ile yapılıyordu. Bu sistem güncel olarak, Sosyal Güvenlik Kurumun anlaşmasında ve bünyesinde e-devlet sistemine aktarılmış ve hizmet sürdürülmektedir. SGK bünyesinde 4A kapsamında yer alan vatandaşlar, SGK sigorta sorgulama işlemlerini bu e-devlet sisteminde yapabilmektedirler. Fakat SGK sigorta sorgulama tc ile değil, e-devlet şifresi de dahil olmak üzere yapılmaktadır. Yani vatandaşlar TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden sigorta sorgulama işlemlerini yapabilmektedirler. Sistem güvenli bir şekilde e-devlet kapısı üzerinden gerçekleştirildiği için vatandaşların güven konusunda endişe etmelerine gerek yoktur. 4A kapsamında 4A Hizmet Dökümü başlığına tıklatıldığında, tc kimlik no ile sigorta sorgulama ve e-devlet şifresi girilerek yapılmaktadır. 4A kapsamında yer alan vatandaşlar bu sayede primlerinden diğer tüm sigortalılık bilgilerini ayrıntılı bir şekilde sistemde görebilmektedirler.

Tc ile sigorta prim sorgulama dönemi bitmiş, bu sisteme e-devlet  şifresi de eklenmiştir. Bu nedenle vatandaşlar E-SGK hizmeti üzerinden T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yapamayacaklardır. Tc ile sigorta prim sorgulama işlemleri, bu nedenle e-devlet şifresini zorunlu kılmıştır. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara bu anlamda zorluk getirmemiş aksine hizmetini daha da çok geliştirerek,  prim sorgulama işlemlerinde daha kapsamlı bir hizmet vermeye başlamıştır. Tc sigorta prim sorgulama sisteminin kaldırılması ve turkiye.gov. tr adresine aktarılmasıyla hizmet dökümü bilgilerinin çıktısı da alınabilmektedir. Tek fark tc sigorta sorgulama şifresiz sisteminin kalkması ve tc ile sigorta sorgulama hizmet dökümünün alınabilmesi için e-devlet şifresinin getirilmiş olmasıdır.

 

E-Devlet SGK Sigorta Sorgulamak İçin Tıklayınız.

 

 

Etiketler:

TC Kimlik No İle SSK Gün Sorgulama Hizmet Dökümü Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. emrullah bolat dedi ki:

  ssk

 2. hüseyin ağbudak dedi ki:

  NE KADAR GÜNÜM VAR

 3. tugay toksöz dedi ki:

  emekliliğe kaç yılım kalmış

 4. şazıye dedi ki:

  ssk dökümü

 5. nezaman emekli olacam

 6. hüseyin ağbudak dedi ki:

  ne zaman emekli olurum

 7. Taner Gülec dedi ki:

  Benim islemler hangi asamada emeklilik basvuruma cevap alamadim

Sayfa başına git