SSK Sigorta Sorgulama İşlemleri
SSK Sigorta Sorgulama İşlemleri

Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemlerinizi artık çok daha pratik bir hız ile gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun için Sosyal Sigortalar Müdürlüğü resmi internet sitesine giriş yaparak, ssk sigorta hizmet dökümü ve SSK hizmet dökümü bölümlerine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemi de ister e-devlet şifresi, isterseniz de tc kimlik bilgilerinizle rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. ssk sigorta ve sigorta dökümü işlemlerinde öncelik olarak sizlerin çalışmış olduğunuz gün sayısı ya da emekli olacağınız dönem hakkında net bilgiler elde edebileceksiniz. Bu bilgiler dahilinde de, kendi iş hayatınız ya da sigorta durumunuz kapsamında resmi işlemlerinizi çok daha güvenilir bir sistemin içerisine yerleştirmeyi başarmış olacaksınız. Sosyal sigorta ve sigorta primleri kapsamında da öğrenmek istediğiniz şeyler için e-devlet şifresi sizler için pek çok avantaj sağlayacaktır. Özellikle de, e-devlet şifresine henüz sahip olamayan kişilerin en yakın Ptt şubesine giderek sadece 2 TL karşılığında bu şifreyi rahatlıkla çıkarabileceğiniz bilmesini isteriz. Öğreneceğiniz sigorta primleri yanı sıra sigorta gün sorgulama kapsamında şu işlemleri de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz;

  • Tescil kaydı tespiti
  • Emekli aylık bilgisi
  • Emekli aylık kesinti işlemleri
  • İş görememezlik ödeme
  • Provizyon sorgulama
  • Tescil ve tahakkuk görüntüleme
  • Doğum parası sorgulama

gibi SGK kaynaklı pek çok işlemi rahat bir şekilde hızlıca gerçekleşitebilirsiniz. Bunun için de yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm bu hususları dikkate alarak harekete geçmeniz yeterli olacaktır. Öyle ki, günümüz internet çağı sayesinde ssk sigorta sorgulama hizmet dökümü işlemleri gibi pek çok resmi bilgilendirme aşamalarını artık sadece birkaç tık ile rahatlıkla gerçekleştirme imkanı elde edebilmektesiniz. Bu imkanlar dahilinde de hem kazançlı hem de zamandan tasarruf elde edebileceğiniz bir konuma sahip olacaksınız. Bu konumları günün her saatinde rahatlıkla işlevselliğe dahil edebilirsiniz.

Son olarak ise, e-devlet şifreniz ya da mevcut kimlik bilgilerinizi yalnızca kendinizin hakim olabileceği bir bilgilendirme ile sınırlı tutmanız gerektiğini bilmelisiniz. Aksi takdirde mevcut şifreniz ile yasa dışı işlemler yapılabilme olasılıkları da bir hayli yüksektir. Bu sebepten dolayı da her daim şifre özel bilgilerinize hakim olmayı başarmalısınız.

 

4A SGK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

4B SGK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

4C SGK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ !

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git