SSK 4a Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemleri
SSK 4a Hizmet Dökümü Sorgulama İşlemleri

4a Hizmet Dökümü

4a hizmet dökümü sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı hakkında pek çok insanın kafasında oluşan soru işaretleri, günümüzde çok daha pratik bir işleyişe kavuşmuştur. Bunun için yalnızca e-devlet şifresi ile E-SGM sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Sosyal Sigortalar Müdürlüğü resmi internet sitesi olan bu adres içerisinde, her türlü sigorta sorgulama işlemleri ve net bilgilere rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Günümüzün gelişmiş ve gelişmeye devam eden devlet kurumlarının oluşturmuş olduğu bu uygulamalar kapsamında da, modern bir hizmet ağından yararlanabilmek için internet teknolojisi üzerinden bu aşamaları izlemelisiniz.

Üstelik e-devlet şifresini de çıkarttırmak sadece 2 TL ‘ dir. Bunun için en yakın PTT şubesine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Ssk mükelleflerinin tüm işlemlerini rahatlıkla sorgulatabilmesine yardımcı olan bu şifre sayesinde, belirli bir düzen çerçevesi içerisinde her türlü aşamanızı rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Bunun için de SGK resmi dijital platformunda 4a hizmet dökümü bölümüne gerekli bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmelisiniz. E-devlet şifresinin dışında 4a hizmet dökümü şifresiz işlemlerde yapmanız mümkün olabilir. Bu işlemler dahilinde de tc kimlik numaranız, ssk sicil numaranız, aile sıra no, cilt no, doğuma kayıtlı olduğu il, doğum tarihi gibi tüm bilgilerin tamamını eksiksiz bir şekilde doldurmanız şarttır. Bu sayede de, her daim net bilgilere sadece birkaç dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilmiş olacaksınız.

Teknolojik hizmetler sayesinde  online olarak pek çok sigorta işlemlerinizi kontrol ettirebilir ve böylece de kendi başınıza rahat bir hizmet ağının içerisine dahil olabilirsiniz. Bunun için de yukarıda ki hususları dikkate alarak hareket etmeniz yeterli olacaktır. Özellikle de herhangi bir sorun ya da şikayet kapsamında da her türlü imkana sizleri dahil eden bu sistem sayesinde, emekli maaşı hesaplama, askerlik borcu sorgulama, prim borcu hesaplama ve daha pek çok işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Devlet dairelerinde boşa sıra beklemek ve hem zamanınızdan hem de maddiyatınızdan olmamak adına bu işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir ek ücret ödeme zorunluluğu da bulunmayan Sgk online yöntemleri her açıdan sizlere kolaylıklar sağlamayı başaracaktır.

 

EDevlet SGK 4A Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git