SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama
SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama

SGK İşe Giriş Sorgulama

Sigortanın ana temellerinden bir tanesi, emekli olabilmek ve sağlık imkanlarından yararlanmak gibi unsurlar işe giriş ile önem kazanmaktadır. Yeni bir işe başlayan için özellikle sigorta girişi oldukça önemlidir. Yanlış girilmesi ya da tam olarak bildirilmemesi oldukça büyük sorunlara neden olabilirken, vatandaşın mağdur olmasına neden olmakta ve emeklilik yaşını uzatabilmektedir. Bu nedenle SGK işe giriş tarihi, bir kişinin sigortadan yararlanabilmesi için oldukça önemli bir konudur.

Emeklilik işlemleri için SGK işe girişin yapılması, sisteme kaydedilmesi ve SGK’ya işyeri tarafından bildirilmesi zorunludur. Yasal olarak sigortasız işçi çalıştırmakta kanun dışı olduğu için birçok işveren bu unsura dikkat etmektedir. Fakat vatandaşında bunu takip etmesi ve işverenin girişini yapıp yapmadığını incelemesi gerekmektedir. Bu yüzden Sosyal Güvenlik Kurumunun bünyesinde işe yeni başlayan bir vatandaş, işe girişinin sisteme kayıt altına alınıp almadığını öğrenebilmektedir. Bunun için Sgk  giriş sorgulama tc kimlik no ile yapabilmektedir. Vatandaşların her biri SGK’nın bünyesi kapsamında gerekli prosedürleri ve diğer bilgileri girerek, işe ne zaman başladığını görebilmektedirler. Bunun için SGK Hizmet Dökümüne de bakarak, ödenen primler ve işe başlama tarihinin aralıkları da ayrıntılı olarak görülebilmektedir. Bunun için e-devlet şifresi gerekmektedir. Sigortalılar SGK bünyesi kapsamında e-devlet şifresi üzerinden www.turkiye.gov.tr adresine girerek, bağlı bulundukları 4A-4B ve 4C’ye uygun olarak işe giriş bilgilerini öğrenebilmektedirler.

Sgk işe giriş tarihi öğrenme, işe yeni başlayan sigortalılar için oldukça önemlidir. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi emeklilik unsurudur. Bu yüzden, doğru bir şekilde hizmetten yararlanılabilmesi için atılması gereken bazı önemli adımlar varıdır. Bu da sigortanın giriş tarihini öğrenmek için SGK’nın bünyesinde gerekli bilgilerin girilerek takip edilmesidir. Bu sayede, işverenin primleri düzenli bir şekilde yatırıp yatırmadığı da ayrıntılı bir şekilde öğrenilebilecektir.

Hizmet kapsamı E-SGM üzerinden bir dönem yapılabilmekteydi. Fakat SGK giriş sorgulama  hizmetini  http://www.turkiye.gov.tr  adresine aktararak, e-devlet sisteminde işlem görmesini sağlamıştır. Hizmet Dökümü kapsamında tüm vatandaşlar işe giriş tarihlerinden bu döneme kadarki prim ödemelerini de ayrıntılı olarak görerek çıktısını alabilmektedirler.

 

SSK İşe Giriş İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Sigortalı işe giriş tarihinizi yukarıdaki link  SGK sistem bakım çalışmalarını henüz tamamlamadığı için SGK işe giriş tarinizi alttaki linkten giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Ssk İşe Giriş Tarihi için Sigortalı Tescil Girişi

Etiketler:

SGK İşe Giriş Tarihi Sorgulama Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. ali sevinç dedi ki:

    13.9.1990 işe giriş tarihim ama hiç pirim yatmamış bunu nasıl ssk dan çıkarta bilirim

  2. ramazangerdeli dedi ki:

    sskdökumununasılcıkartırım

Sayfa başına git