SGK Hizmet Dökümü SSK Prim Sorgulama
SGK Hizmet Dökümü SSK Prim Sorgulama

SGK Hizmet Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumu, internet ortamında geniş bir platformda hizmet sunmaktadır. Bu hizmette, sigortalı vatandaşlar merak ettikleri konuları öğrenebilmekte ve primlerinin son akıbetinden önceki durumlarına kadar bilgi sahibi olabilmektedirler. Sgk tc kimlik no ile hizmet dökümü sorgulama işlemleri önceden SGK’nın E-SGM bünyesinde yapılabilmekteydi. Bu sistem değişerek yerini SGK ile bağlantılı olan e-devlet sistemi üzerine bırakmıştır. Vatandaşlar öncelerden tc kimlik numarası ile hizmet dökümünü yapabilirken şimdi e-devlet şifresi istenmekte sgk.gov.tr hizmet dökümü sorgulama işlemleri e-devlet sisteminde hizmet veren turkiye.gov.tr adresine aktarılmıştır.

E-Devlet Girişi İçin Tıklayınız…

Vatandaşlar bu SGK hizmet dökümü hizmeti ile;

 • Prim sayılarını ve tarihlerini,
 • Sigortanın başladığı tarihi ve o ay ödenen primleri,
 • Ödenen ve ödenmeyen prim tutarlarını,
 • Borçları,
 • Primlerin ay ay ve yıl olacak şekilde düzenli grafiğini

bu hizmet kapsamına görebilmektedirler. Tüm bilgiler detaylı bir şekilde yeni açılan ekranda yer almaktadır.Bunun için vatandaşların, sgk tc hizmet dökümü sorgulama işlemlerinde ek olarak e-devlet şifresi almaları gerekmektedir. E-devlet şifreleri nüfus cüzdanları PTT şubelerine  gidilerek, her bir birey kendine ait e-devlet şifresi alabilmektedir. Sonrasında bir dönem sgk.gov.tr hizmet dökümü işlemlerini artık aynı güvence ile SGK’nın bünyesinde e-devlet şifresini kullanarak yapabilecektir.

Bu sistem vatandaşların sigortalı bilgilerinde detaylı bir şekilde bilgi vermektedir. Hizmet dökümü sorgulama işlemleri yapılırken ayrıca gerekli bilgilerin çıktısı da alınarak saklanabilmektedir. Primlerinin yatıp yatmadığını merak eden ya da hangi aralarda boşluk olduğunu merak edenler bu hizmet sayesinde açıklarını görebilmektedirler. Sistemin çalışma prensibi, sigortalıların SGK kurumlarına gerek kalmadan aynı bilgileri internet üzerinden gerekli bilgiler ışığında görebilmelerini sağlamaktır. Bu sayede her vatandaş kendine ait sigorta bilgilerini ve prim düzenlerindeki tutarları görebilecektir. Bunun için milyonlarca insan, bu sistem üzerinde prim takiplerini yapmakta ve incelemektedir.

Sgk hizmet dökümü tc kimlik sorgulama ve e-devlet sistemi ile, Sosyal Güvenlik Kurumunun altında gelerek 4A Hizmet Dökümüne tıklanması gerekmektedir. Bu sayede kişilerde TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi istenecektir. Bilgileri doğru bir şekilde giren bir vatandaş, istediği bilgileri rahatlıkla görebilecektir.

E-Devlet Üzerinden SSK Hizmet Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

SGK Hizmet Dökümü SSK Prim Sorgulama Konusuna 13 Yorum Yapıldı
 1. gönül dedi ki:

  sgk emeklisi olduğumu gösteren belge istiyorum

 2. kadiriye dedi ki:

  sikortam başladımı

 3. kadiriye dedi ki:

  sikortam akdifmi

 4. hasandoğanekizoğlu dedi ki:

  güzel

 5. hasandoğanekizoğlu dedi ki:

  işe başlama tarihim ve kaç gün olduğu

 6. mehmet nuri güneş dedi ki:

  2 ad. ssk numaram var bir tanesinin hizmet dökümü görünmüyor

 7. Bayram dedi ki:

  Ne zaman emekli olacam

 8. SÜLEYMAN KAYA GÜLER dedi ki:

  MAAŞIMIN MİKTARI ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 9. SÜLEYMAN KAYA GÜLER dedi ki:

  MAAŞİMIN TUTARI

 10. SÜLEYMAN KAYA GÜLER dedi ki:

  YORUMYOK

 11. Aytar dedi ki:

  sikortam akdifmi

 12. duran günal dedi ki:

  nezaman emekli olabilirim

Sayfa başına git