Emekli Sandığı Danışma Hattı
Emekli Sandığı Danışma Hattı

Emekli Sandığı Danışma Hattı

Günümüzde internetin hayatımıza hızlı bir şekilde girmesi ile birlikte her konu hakkında internetten bilgi alabilir konumuna geldik. Bilgi alışverişi her konuda olduğu gibi Emekli Sandığı ile alakalı soru ve sorunlar için de bir hayli önemlidir. Sosyal Güvenlik Kurumu Emekli Sandığı iletişim konusunda internet haricinde de bir uygulama yapmaktadır. Telefon kanalı ile de aklınıza takılan birtakım sorular konusunda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca :

 • Emekli Sandığı Danışma Hattı’nı arayarak Sosyal Güvenlik Kurumu’nun eksik kaldığı konular ve düzenlemeler ile ilgili görüşebilirsiniz.
 • Daha önce yapılmış olan uygulamaları kontrol edebilir, bu konular ile ilgili bir sorun varsa düzeltmeler yapabilirsiniz.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’nun böyle bir hat açmasının asıl amacı, karşılaştığınız herhangi bir sorun ile ilgili hemen bilgi alabileceğiniz bir merci oluşturmaktır.

Emekli Sandığı telefon numarası Alo 170’tir. Saat farkı olmanda istediğiniz zaman bu hattı arayarak aklınıza takılan her konu ile alakalı detay alabilirsiniz. İnternet elbette birçok sorunuzun cevabını rahatlıkla bulabileceğiniz bir alan; ancak hala internet kullanmayan ve belirli bir yaş ortalamasının üzerinde olan kişiler de mevcut. Ayrıca internette bazen çeşitli bilgi kirlilikleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple ilk ağızdan bilgi alabileceğiniz uzmanlar ile doğrudan iletişim kuracağınız bir iletişim kanalı olması her zaman işe yarar bir yöntemdir. bu yöntem ile sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

Emekli Sandığı Danışma Hattı Konusuna 21 Yorum Yapıldı
 1. Seleattin KIŞKAN dedi ki:

  sayın yetkililer ben 60,962.160 emekli sicil numaralı emekli Seleattin KIŞKAN Haziran maaşımdan bu ay 88,56 krş kesinti yapılmıştır ek ödenekte sadece 63 ,krş yazmaktadır ! bu kesinti neye istinaden kesintiye uğramıştır tarafıma konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 2. Nabi SARIKAYA dedi ki:

  1 ağustos itibari ile emekli olmak istiyorum memurum tolu paramı ne zaman alabilirim

 3. metin akyol dedi ki:

  21.05.2016 tarihinde babam hakkın rahmetine erdi ve anneme babamın maaşı bağlanması için 07.06.16 emekli san.baş.bakanlığına evrakları gönderdim fakat geçen bu sürede bir gelişme sağlanmamış bu konuda yardımlarınınızı bekliyorum biriken faturalar ve yaşlı anne madur durumda biran önce bu konunun çözülmesini bekliyorum saygılar hayırlı çalışmalar

 4. selahattin cüre dedi ki:

  millieğitim hizmetlerinde tekniker olarak çalışırken 42 yıl üzerine emekli oldum.(15.07.2016 tarihinde emekl oldum…)acilen hak etmiş olduğum tazminatıma ihtiyacım var…ev aldım…ne yapabilirim…

 5. servet dedi ki:

  nedir bu ya 170 arıyoruz sistemde sorun var diyorlar. bir turlü bilgi alamıyoruz.

 6. servet dedi ki:

  zor durumda kaldık kardeşim ya

 7. servet dedi ki:

  bir düğmeye basıpda ikramiyelerimizi yatırmak bu kadarmı zor kardesim

 8. hamdi karalar dedi ki:

  kurumunuzdan emekli olmak için başvuru yaptım .evraklarım kurumunuza 08.08.2016 tarihinde ulaşmıştır.işlemlerimin son durumunu ve emeklilik aşaması hakkında bilgi verirseniz memnun olurum.teşekkürler.

 9. ruhiye sibel goksu dedi ki:

  maaş farkı bankama yatmamış sebebi nedir

 10. yüksel debreli dedi ki:

  emekli dilekçemi vereli 40 gün oldu ikramiyem ne zaman gelir

 11. Alaettin KARAMAN dedi ki:

  Ben 1977 yılından şubat ayından, 1979 yılı haziran ayı arasında 28 ay sigortalı olarak çalıştım. 1985 yılında 657 tabi Devlet memuru olarak çalışmaya devam ediyorum, önceden sigortalı olarak çalıştığım yılları hizmete saydırdım yılbaşında emekli olmayı düşünüyorum fakat benim sigortalı çalıştığım 28 ay kıdemimde görünmüyor. Bu konuda bana bir açıklama yaparsanız sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

 12. ziya atalay dedi ki:

  Vefat eden emekli sandığı emeklisinin eşine dul / yetim aylığı bağlanması için nereye nasıl müracaat edilir gerekli belgeler nelerdir. teşekkür ederim.

 13. Rıdvan OKYAR dedi ki:

  18.07.2016 tarihinde öğretmen olarak çalıştığım kurumdan ayrılarak emekli olmama rağmen ve 29.08.2016 tarihinde tahsis olmasına rağmen iki aydan fazla bir süredir ikramiyemi ve maaşımı alamamış durumdayım.
  bugüne kadar neden ödeme yapılmadığını ve hangi tarihte ödeme yapılacağını bildirmenizi önemle rica ederim

 14. Ender güven dedi ki:

  Ben doktorum1968 doğumluyum 1991 de göreve başladım 2012 ye kadar devlette çalıştım 2012-2016 özel sektörde çalışıyorum .53 yaşında emekli olacağım söylendi.E.sandığından emekli olmak istiyorum .bunun için ne yapmam gerekir saygılarımla

 15. metin sahil dedi ki:

  8 .5 yılık emekli Sandığı pirimlerimi aldım şu an ssk lı olarak çalışıyorum emeklilik için geriye dönük emeklisandığı pirimleri yatırabilirmiyim

 16. Müştak ORUÇ dedi ki:

  Ben Adana il emniyet müdürlüğü kadrosunda görevli iken (Emniyet Amiri Müştak ORUÇ) 2015 ekim ayında resen emekli edilmiştim . Açmış olduğum davayla mesleğime geri döndüm ancak halen 2016 yılı Eylül ve Ekim emekli maaşı hesabıma yatırılıyor. Hemde kurum maaşını almaktayım bu durumun düzeltilmesini istiyorum saygılar

 17. seher turan dedi ki:

  15.08.2012 yılında 33 yıl 6 aylık hizmet sonucu emekli oldum.6 mayısta genel müdürlüğünüze 30 yılın üstü hizmetimin fark tazminatının ödenmesi için müracaat ettiğim halde henüz hiçbir cevap alamadım. hala cevap gelmezse mahkeme kanalıyla hakkımı arayacağımı bildirir saygılar sunarım

 18. Tamer taraf dedi ki:

  İnsan bir kere emekli sandığına bağlanamazmı arama dığım numara kalmadı.kız birde yüzüme telefonu kapatıyor

 19. Mustafa kilic dedi ki:

  2 eylül yaş haddi ile emniyetten emekli oldum
  Ne ikramiye ne maaş aldım
  Mağdurum

 20. hüseyin atakul dedi ki:

  iyi günler ben 2014 yılı nisan ayında 36 yıl 4 ay üzerinden emekli oldum o zamanki yasaya göre 30 yıl üzerinden ödeme yapıldı .alacağım avukat vasıtası ile işlem yapıldı haziran ayında mahkeme sonuçlandı.henüz paramı alamadım şu an kktc de ikamet ettiğim için fazla bankada yok yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler kolay gelsin

 21. Neşe Karapolat dedi ki:

  Vefat eden dayım emekli astsubay Vedat Gürcanlar’dan dolayı tarafınıza 16 mart 2016 tarihinde ölüm yardımı parası ile ilgili dilekçe vermiştim.Bu zamana kadar ne sonuçlandı nede tarafıma bilgi verildi. Dilekçemin akibetinin ne olduğunu tarafıma bildirirseniz sevinirim.Herhangi bir eksiklik varsada bilgi vermeye hazırım.

Sayfa başına git