E-Devlet 4a Hizmet Dökümü Sorgulama
E-Devlet 4a Hizmet Dökümü Sorgulama

E-Devlet 4a Hizmet Dökümü

 

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’nun pek çok iş ve işlemi E-Devlet kapısı üzerinden yapılır durumdadır. Gerek sigorta gün sayınız, gerek emeklilik şartlarınız, gerekse emeklilikle ilgili diğer bilgileriniz, turkiye.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilmektedir. E-Devlet kapısı üzerinden yapılabilen işlemlerin E-Devlet şifresi gerektirmesi ise bilinen bir diğer gerçektir. Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerinden bazılarının kurumun kendi web sitesi aracılığıyla yapılması, E-Devlet şifresi gerekmeksizin işlem yapabilmeyi de mümkün kılmaktadır.

 

Şifresiz SGK 4a Hizmet Dökümü edinme işlemi, bu işlemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. SGK’nın resmi web sitesini ziyaret ettiğinizde üst menüde “sigortalılık” adlı bir link yer almaktadır. Linkin üzerine geldiğinizde ise açılan mini sayfada “çalışan” linki dikkatinizi çekecektir. Linke tıklayarak 4a hizmet dökümünüzü sadece TC kimlik numaranızla edinebilmeniz mümkündür. İşlemin bir diğer yöntemi ise turkiye.gov.tr adresinin kamu kurumları sayfasını ziyaret etmek, ardından Sosyal Güvenlik Kurumu’nun işlemler sayfasını açarak E-Devlet SGK 4a Hizmet Dökümü linkini görüntülemektir. Bu işlem için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

 

Vatandaşların bildiği eski SGK terminolojisine göre sigorta 4a hizmet dökümü bilgileri, daha ziyade SGK’nın web sitesi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Çünkü belirttiğimiz üzere bu yolla ssk 4a hizmet dökümü şifresiz olarak, sadece TC kimlik numarası vasıtasıyla edinilebilmektedir. Ancak belirtmek gerekir ki gerek SGK işlemlerinin hemen hemen hepsi; gerekse kamu kurum ve kuruluşlarının hemen hemen tüm işlemleri, E-Devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Dolayısıyla bir E-Devlet şifresi edinmek, günümüzde olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

 

EDevlet SGK 4A Hizmet Dökümü İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4a Hizmet Dökümü Sorgulama Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet cebesoy dedi ki:

    sgk rumuna yapmış olduğum hizmet dökümünü istıyorum

  2. NEZAMAN EMEKLİ OLAM

Sayfa başına git